Это интересно

Тема в разделе "А поговорить?", создана пользователем Иваныч, 10.06.10.

 1. димон21051981

  димон21051981

  Регистрация:
  20.11.12
  Сообщения:
  376
  Это интересная статейка.
   
 2. Реклама

  Реклама

  Регистрация:
  06.01.12
   
 3. Прораб 76

  Прораб 76

  Регистрация:
  05.08.17
  Сообщения:
  299
  Интересная статья, не возражаю, но я вот на пример езжу на рыбалку с одним фидером или спиннингом, и попадаю под категорию любительского лова, я правильно понимаю? Так вот я езжу рыбу ловить, а не выяснять отношения с арендаторами за что я должен платить и сколько. Сугубо моя точка зрения. Если я не хочу платить, то сижу дома в танки играю.
   
  S_tel_s, Виктор Андриенко и Ain нравится это.
 4. димон21051981

  димон21051981

  Регистрация:
  20.11.12
  Сообщения:
  376
  Не всегда есть возможность заплатить,а порыбачить на арендованном водоеме хочется....
   
 5. Прораб 76

  Прораб 76

  Регистрация:
  05.08.17
  Сообщения:
  299
  Согласен, не всегда получается заплатить за рыбалку, заправить автомобиль - тогда танки.
   
 6. Прораб 76

  Прораб 76

  Регистрация:
  05.08.17
  Сообщения:
  299
  Если могу заправить авто, но не могу или не хочу платить за рыбалку, тогда Донец
   
  Duh74 нравится это.
 7. Vezdesushiy7

  Vezdesushiy7

  Регистрация:
  03.11.15
  Сообщения:
  261
  Виганяють зі ставка — телефонуйте до міліції

  1.jpg

  Для багатьох рибалок-любителів, напевно, стане великим відкриттям, що вони на законних підставах можуть ловити рибу скрізь. Навіть на орендованих ставках.

  Рибалок у Новосанжарському районі вистачає. Посидіти з вудкою на березі річки чи ставка полюбляють як літні діди, так і хлопчаки. Сходяться вони в одному: однаково радіють впійманому карасеві чи коропу. Хоча більшість із них ходять на риболовлю навіть не заради риби, а просто для того, щоб відпочити.

  Як правило, при ловлі риби на річках проблем у рибалок не виникає. А от коли вони їдуть на ставки, у яких до того ж можуть бути орендарі, тоді часто виникають конфлікти. Орендарі нерідко проганяють з водойми «чужих» рибалок. Мотивують це тим, що вони запускають у ставок (озеро) рибу і ловити її абикому не можна. Як правило, конфлікт завершується тим, що рибалка плюється та їде або додому, або на інше місце. Але ловити десь треба. І за деякий час рибалка знову повертається на той самий ставок. І знову зустрічається з орендарем, який його проганяє. Так все і йде по колу.

  Нещодавно до новосанжарської редакції тижневика «ЕХО» звернулися кілька рибалок, які мешкають у селищі. Вони їздять на рибну ловлю по всьому району та іноді натрапляють на не дуже гостинну зустріч місцевих жителів, які звикли ловити у «своїй» водоймі рибу і не пускати «чужих».

  — Але нам пояснили, що по закону нас нібито не мають права проганяти зі ставка, де б він не знаходився, — говорить один з рибалок, новосанжарець Юрій Урезченко. — Якщо можете, напишіть роз’яснення, щоб не одиниці, а всі рибалки знали: які права і на що ми маємо.

  За роз’ясненням ми звернулися до директора новосанжарського підприємства Українського товариства мисливців та рибалок Віктора Бабича. Він підтвердив, що існує низка законодавчих актів, які захищають права рибалок-любителів. І продемонстрував лист із Державного комітету України з водного господарства. У ньому з посиланням на конкретні статті законів розповідалося про те, на що мають право прості рибалки. Роз’яснюються там і права орендарів ставків.

  Згідно пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України за № 1042/93, «з метою більш ефективного використання водойм в Україні для збільшення запасів риби дозволяється оренда окремих водойм за рішенням районних органів державної влади». Але при цьому встановлено, що оренда здійснюється тільки в межах законодавства України та виключно для розведення, відкормлення, послідуючого вилову та реалізації тільки окремих видів риб, які виробляють рибозаводи в Україні. Для штучних водойм такими видами риб в Україні встановлені короп, товстолобик та білий амур. Тобто, якийсь приватний підприємець може взяти в оренду ставок. Але розводити він там має лише певні види риби. І вести господарювання лише у відповідності з законом, а не так, як йому самому заманеться. Типу, я орендував ставок, тепер він мій, роблю, що хочу. Так, відповідно до тієї ж постанови, на берегах не допускається будь-яка діяльність з будівництва причалів, будинків, складів, знищення очеретів у заплавах, додаткове підвищення чи пониження рівня води, встановлення сіток і таке інше.

  Також наголошується, що орендар не має права вилову аборигенних видів риб у водоймі! Така риба після сортування виловленого підлягає обов’язковому поверненню до водойми. До аборигенних відносяться усі види, що розмножуються у водоймі природнім шляхом (карась, плотва, окунь, щука, плоскирка та інші).
  У реальності ж зачасту орендарі виловлюють усю підряд рибу — і ту, яку самі запускають, і ту, яка водилася у водоймі раніше.

  Головним у цій постанові є пункт, у якому зазначено, що орендар не має права заборонити любительське рибальство на водоймі. Також категорично заборонено встановлювати та стягувати плату з рибалок-любителів, оскільки такі дії кваліфікуються чинним законодавством як здирництво і переслідуються законом у рамках Карного кодексу України. Хоча при цьому орендар має право попередити рибалку-любителя і контролювати, щоб виловлені види риб, які ним розводяться, були повернуті до водойми.

  Також Віктор Бабич продемонстрував нам пам’ятку, яку мають рибалки з числа тих, які входять до складу Українського товариства мисливців та рибалок. У районі таких налічується 52 чоловіки. Така пам’ятка якраз може придатися у конфліктній ситуації, яка виникає, приміром, при ловлі риби на орендованому ставку.
  Нижче наводимо кілька тез із цієї пам’ятки:

  • любительська рибна ловля дозволеними засобами (вудочки, спінінги, донки з дозволеною кількістю крючків та ін..) може проводитися на будь-яких водоймах України, незалежно від їх цільового призначення чи підпорядкування будь-яким господарюючим суб’єктам у будь-який час року;
  • обмеження з використовуваного знаряддя для лову риби вводиться лише період нересту, виключно з вимогами закону, а в окремих випадках терміни обмежень можуть подовжуватися місцевими органами влади, коли в деяких регіонах виникають погодні або інші природні явища, що унеможливлюють нормальне протікання умов нересту;
  • любительська ловля риби здійснюється безкоштовно та не потребує будь-яких дозволів;
  • на орендних ставках орендарі можуть здійснювати попередження любителів рибної ловлі про обмеження вилову видів риби, яку розводять, або висувати вимоги про повернення у ставок такої риби у разі проведення контролю за виловом. Але при цьому на вимогу риболовів-любителів повинні бути надані необхідні документи про час зариблення ставка, видів риб, якими проводилося зариблення, актив виконання відповідних робіт та середню вагу кожного з видів риб в день вилову;
  • у разі виникнення непорозумінь між господарюючими особами та риболовами-любителями питання спорів вирішується у встановленому законом порядку без будь-яких попередніх умов, у тому числі і припинення рибалки.
  За словами Віктора Бабича, риболови-любителі вже активно користуються подібними пам’ятками. Якщо виникають якісь суперечки з орендарями ставків, рибалки нагадують їм про існуючі законодавчі акти. Якщо і цього виявляється недостатньо, то пропонують викликати міліцію, щоб та розібралася, яка з сторін порушує закон. Як правило, на цьому конфлікт вичерпується і до дзвінка правоохоронцям справа не доходить.

  Від редакції. Сподіваємось, наведені у статті факти допоможуть риболовам-любителям з Новосанжарського району. Якщо ж у вас все-таки виникне конфліктна ситуація, яку не вдасться вирішити самотужки, повідомте про цей випадок журналістів тижневика.
   
  zablydilsa25 нравится это.
 8. Владимир84

  Владимир84

  Регистрация:
  07.04.13
  Сообщения:
  2.219
  Увага!!! Терміново !!!
  В селі Збаржівка Погребищенського району сталася аварія. Під час транспортування 1 тони інсектициду «Нурал Д» автомобіль перевернувся в притоку річки «Рось». На території Погребищенського району загинула риба та інші мешканці водойм!

  Через 10-12 годин інсектицид досягне Білоцерківщини!

  Прошу повідомити всих мешканців про заборону вилову риби, купання та випасу худоби в акваторії річки Рось.

  В.о. Голови Білоцерківської РДА
  Юрій Савчук



  На терміновому засіданні комісії з ТЕБ і НС Білоцерківської міської ради прийнято рішення про припинення водопостачання в м. Біла Церква з 23.00 год. 09.06.2019 у звязку з потрапляння у річку Рось хімічних речовин, які можуть викликати отруєння людей. Водопостачання відновиться після проведення досліджень води. Забороняється купання в річці, вилов риби та випас худоби на узбережжі річки!


  Ребята воровали пестициды , попали в ДТП на микроавтобусе и пытаясь скрыть следы, подожгли транспортное средство :
  Уточненная информация по экологической катастрофе Рось, район Белой церкви

  Список населених пунктів, поблизу яких протікає річка Рось:
  с. Ординці
  с. Булаї
  с. Спичинці
  с. Василькіівці
  с. Педоси
  місто Погребище
  с. Круподеринці
  с. Саражинці
  с. Юнашки
  с. Дзюньків
  с. Обозівка
  с. Збаржівка
  с. Борщагівка
  с. Кошів
  с. Мармуліївка
  с. Погреби
  с. Косівка
  с. Зрайки
  с. Городище-Косівське
  с. Завадівка
  с. Рачки
  смт. Володарка
  с. Надросівка
  с. Логвин
  с. Березна
  с. Михайлівка
  с. Городище-Пустоварівське
  с. Щербаки
  с. Фесюри
  с. Мала Сквирка
  с. Яблунівка
  с. Городище
  с. Пилипча
  с. Глибочка
  с. Чмирівка
  м. Біла Церква
  с. Шкарівка
  с. Коженики
  с. Томилівка
  с. Бирюки
  с. Пугачівка
  с. Острів
  с. Синява
  смт. Рокитне
  с. Бушеве
  с. Бовкун
  с. Саварка
  с. Синиця
  с. Лютарі
  с. Бородані
  с. Чайки
  с. Мисайлівка
  с. Розкопанці
  м. Богуслав
  с. Хохітва
  с. Дешки
  с. Тептіївка
  с. Калинівка
  с. Половецьке
  с. Москаленки
  с. Хлерівка
  с. Миколаївка
  смт. Стеблів
  с. Яблунівка
  м. Корсунь-Шевченківський
  с. Карашина
  с. Вільхівчик
  с. Гарбузин
  с. Набутів
  с. Драбівка
  с. Нетеребка
  с. Сахнівка
  с. Лука
  с. Межиріч
  с. Михайлівка
  с. Хрещатик
   
 9. димон21051981

  димон21051981

  Регистрация:
  20.11.12
  Сообщения:
  376
  Натворили дел, что уж говорить.....
   
 10. Владимир84

  Владимир84

  Регистрация:
  07.04.13
  Сообщения:
  2.219
  Как в основном, за идиотов....
   
 11. BOBER 86

  BOBER 86

  Регистрация:
  10.03.19
  Сообщения:
  39