Юридические консультации

Тема в разделе "А поговорить?", создана пользователем слава 1987, 16.06.14.

 1. слава 1987

  слава 1987

  Регистрация:
  16.12.12
  Сообщения:
  204
  В цьому розділі спробую поділитись наявними в мене досвідом та зразками документів напрацьованими та перевірними особисто, що можуть бути корисні для форумчан.

  Впевнений, що на форумі я не єдиний серед побратимів по захопленню з юридичною освітою, чи богатим життєвим досвідом по можливості прошу ділитись наявною інформацією, що може бути корисною користувачам даного ресурсу.

  Всі ми живі люди та час від часу потрапляємо в ситуацію коли ми або наші контрагенти потребують фінансів, оскільки отримання кредитів, не завжди оправдано займаємо кошти у знайомих, колег ...

  З досвіду представництва інтересів клієнтів застерігаю від кредитних спілок, оскільки доволі високий відсоток «вигідних» - фактично виходить, що ви даєте свої кошти в безстрокове, безкоштовне користування, а не вам дають їх.

  Почну з позики.

  За договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов'язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики). договір укладений з моменту передання суми

  Доказом укладення договору позика може бути РОЗПИСКА (найбільш розповсюджена в обіході), договір може бути нотаріально посвідчений чи проста письмова форма (підписано позичальником та позикодавцем)

  Звертаю увагу що позика є відплатним договором (зобов’язується сплатити %), якщо іншого не передбачено договором (вказано в розписці). Розмір процентів - облікова ставка НБУ http://www.bank.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=53647

  Позичальник зобов’язаний повернути кошти в строк обумовлений договором (вказаний в розписці), якщо строк не встановлено - продовж 30 днів з дня пред’явлення вимоги (спосіб вручення вимоги, як правило, цінний лист з повідомленням про вручення, або вручення вимоги під розписку)

  Якщо Боржник, не повернув вчасно кошти, то він на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час простроченняhttp://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/SH000042.html , а також три проценти річних від простроченої суми.

  Звертаю увагу що коли рахується 3% то облікова ставка не рахується, оскільки термін дії договору закінчився.

  Застерігаю від надання позик в іноземній валюті, оскільки по рішенню суду стягнути валюту практично неможливо(стягується еквівалент).

  При значних сумах раджу укладати договір нотаріально посвідчений, та передбачити забезпечення таке як: неустойку, поруку, гарантію, заставу...

  Запевняю, що затрати на нотаріуса з лихвою перекриваються у разі проблем.

  Зразок розписки
  ПІБ – прізвище ім’я по батькові

  РОЗПИСКА

  Я,_____________________ ПІБ, паспорт Серія ____________ номер_____________, виданий _______________________, ______________20_______р, ідентифікаційний номер _________________, що проживає _______________________

  __________.2014року отримала в борг від _________________ПІБ паспорт Серія ____________ номер_____________. що проживає _______________________

  ___________________ грн (___________________прописом )

  Зобов’язуюсь повернути ___________________ грн (___________________прописом )

  _______.2014року.

  . За порушення строків повернення коштів я ,_____________________ ПІБ зобв'язуюсь сплатити на користь __________________ПІБ пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла в період, за який сплачується пеня від суми простроченого платежу, за кожний день прострочення платежу.

  А за прострочення понад тридцять днів додатково зобов'язуюсь сплатити штраф у розмірі 10% від простроченої суми.

  _____________.2014року ________________ПИБ


  До розписки берете посвідчену підписом копію паспорта, копію картки фізичної особи –платника податків.
   
  Последнее редактирование: 18.06.14
  251187, Airfly, зимний и 5 другим нравится это.
 2. Реклама

  Реклама

  Регистрация:
  06.01.12
   
 3. слава 1987

  слава 1987

  Регистрация:
  16.12.12
  Сообщения:
  204
  транспортний засіб по довіреності


  В побуті ходить висловлювання «придбав машину по довіреності», що як правило означає, що було передано кошти за Транспортний засіб (далі по тексту Т/З), а в замін власник чи «обладатель» довіреності видав довіреність так названу «Генеральну»
  ч.3 ст 244 Цивільного кодексу України. Довіреністю є письмовий документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами.і

  Звертаю Вашу увагу, що при такій угоді особа на яку виписано довіреність не є власником даного майна, власником залишається особа на яку зареєстровано даний т\з, цій особі довіряється вчиняти дії від імені та в інтересах власника

  Зачасту ніхто навіть не бере в замін розписки про передачу коштів за Т\з, що є вкрай ризиковано.

  Проблеми з яким стикались клієнти

  0. Кидок – відізвали довіреність

  1 власник т/з (довіритель) помер – довіреність втрачає чинність

  2 втрачено (крадіжка,загубив...) техпаспорт – вирішення питання відноситься до компетенції власника за місцем реєстрації, що за часту незручно чи неможливо (невідоме місце знаходження, небажання йти на контакт...) ще й після виготовлення нового техпаспорта довіреність втрачає чинність, оскільки в ній прописано техпаспорт

  3. спадкоємці вступили в права на спадкове майно після смерті власника Т\З (довірителя) – забрали Т\З

  4. накладено арешт на т/з –як результат забрали на штраф майданчик – через борги власника т/з (довіритель) аліменти, кредити, цивільні договори.(включіть сюди знаходження власника за кордоном, запой чи суму боргу з чотирма нулями і маєте кепську справу)

  5. розлучення – машина по рішенню суду про розподіл майна відійшла дружині власника

  6 неможливість виїхати закордон.

  7. Закінчення строку довіреності – неможливість знайти власника

  8. Дружина власника Т\З – вимагає передачу коштів за реалізований Т\З


  Є ще ряд проблем, але поки що не стикався, тому писати про них не буду

  Хоча маю дуже багато знайомих які «Придбали» Т\З по довіреності і навіть не задумуються про всі вище перелічені обставини і користуються своїми залізними конями з десяток років і все добре.

  Тож шановні «власники» рішення за Вами.

  За останніми даними вартість перереєстрації Т\З не настіки критична щоб ризикувати.
   
  Последнее редактирование: 18.06.14
  251187, Vladimir0504, Airfly и 5 другим нравится это.
 4. Серж

  Серж

  Регистрация:
  26.01.11
  Сообщения:
  1.763
  Добрый день! Если будет возможность, то опишите пожалуйста процедуру получения кадастрового номера и приватизацию дачного участка в харьковской обл. Спасибо!
   
  Airfly и [one-x] нравится это.
 5. Виктор Андриенко

  Виктор Андриенко

  Регистрация:
  20.02.11
  Сообщения:
  2.098
  Ох Серж, это такое "болото"!!!! Я несколько лет назад занимался этим, тянулась процедура 2 года и конца не видно было. Но когда из сундука с нафталином достал форму и выкопал пистолет - дело решилось за один день. Удачи тебе.
   
  Airfly, Серж, [one-x] и ещё 1-му нравится это.
 6. Andrey8099

  Andrey8099

  Регистрация:
  18.02.12
  Сообщения:
  2.732
  А я заплатил 1500грн адвокату и он мне все оформил за 2 недели:) Я посчитал что на одну дорогу(ездить надо было из Харькова в Богодухов) я бы потратил больше:) Как говорят каждый должен заниматься своим делом.
   
  Виктор Андриенко и Валерон нравится это.
 7. слава 1987

  слава 1987

  Регистрация:
  16.12.12
  Сообщения:
  204
  як правило це дійсно більш раціонально, але за певних життєвих обставин не завжди виходить. Плюс якщо технічна документація на землю не виготовлялась то суми і терміни зовсім інші
   
 8. Виктор Андриенко

  Виктор Андриенко

  Регистрация:
  20.02.11
  Сообщения:
  2.098
  Дело в том, что я все єто делал через какую то фирму, которой соответственно заплатил 2000 гр. Но она разводила руками.
   
 9. Andrey8099

  Andrey8099

  Регистрация:
  18.02.12
  Сообщения:
  2.732
  1500грн это только адвокату:) все остальное оплачивалось отдельно по соответствующим тарифам
  Видать такая хорошая квалифицированная фирма:(
   
  Валерон и Виктор Андриенко нравится это.
 10. Виталий Васильевич

  Виталий Васильевич

  Регистрация:
  10.07.12
  Сообщения:
  950
  Вся разница в том в каком районе Харьковской области приватизируется земля. В Харьковском районе это дороже и по времени растягивается порой на многие годы. Можно быстро, но не менее 3 тысяч американских рублей.
   
  Виктор Андриенко нравится это.
 11. Hunt

  Hunt

  Регистрация:
  29.01.12
  Сообщения:
  6.397
  Харьковской иногда проще Дергачевского, там как автономия :cool: