Правила и ограничения любительского и спортивного рыболовства

Тема в разделе "Правила рыбной ловли", создана пользователем Иваныч, 09.11.09.

  1. Хижак

    Хижак

    Регистрация:
    10.12.13
    Сообщения:
    3.574
    Специально рылся в инете,дабы растолковывать местным аборигенам и залетным дачникам.После того как в Золочевской газете,один орел напечатал статью,типа -рыбачьте, где угодно.
    "Платне любительське рибальство може запроваджуватись на орендованих для риборозведення ставках."-Цитата из ссылки.
    это ставки в аренде с "режимом",то есть с принудительным зарыблением водоема каждый сезон.
     
  2. Реклама

    Реклама

    Регистрация:
    06.01.12
     
  3. Хижак

    Хижак

    Регистрация:
    10.12.13
    Сообщения:
    3.574
    Вот интересное письмо,цитирую:

    Асоціація рибоводів
    "Союз"
    Вінницька область
    Центр: 21050, м. Вінниця, вул. Соборна,52, код 33762386
    Конт. тел. 096-479 30 59; 067-255 72 45
    № 29 від 25.07.2013 р
    Департамент охорони, використання водних біоресурсів
    та регулювання рибальства Держрибагентства України
    04053 м. Київ, вул. Артема 45-а

    Шановний Андрій Валерійович !

    20 липня 2013 року в газеті «Урядовий кур’єр» (газета центральних органів виконавчої влади України) надрукована стаття Олега Листопада «У ставках купатися і рибалити можуть усі» , яка нібито «роз’яснює» Постанову КМУ № 420 від 29 травня 2013 року про затвердження Типового договору оренди водних об’єктів.
    Стаття відверто перекручує зміст документу та вводить в оману рибалок. Крім того, такі заклики: озброюйтесь номером «Урядового кур’єру», ловить рибу де хочете, скільки хочете, а не дозволять - вимагайте розриву договору оренди – провокують до соціальної напруги та протистояння громадян та підприємців.
    Стаття закликає до грубого порушення закону, ще й з посиланням на підтримку такого беззаконня Президентом та Урядом!
    Без умовно, такі заклики печатного органу інформації, видання центральних органів виконавчої влади України, не можуть залишатись без реакції з боку центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері рибного господарства (Держрибагенство).
    Уже негативна реакція цієї статті випливає на рівні районних державних адміністрацій (Барський район, Жмеринський район Вінницької області), які беруть її на озброєння та теж закликають людей порушувати закон, «інакше відберемо ставки!»
    Поважний орган масової інформації повинен зважати на позицію законодавця з приводу захисту права власності. Водні об’єкти за договорами оренди передаються суб’єкту аквакультури (орендареві) для риборозведення та вирощування товарної риби. Водойми зариблюються товарними видами риби відповідно до цільового призначення. Як правило, рибогосподарські водойми спускаються, обробляються згідно санітарних та технологічних норм. Аборигенні види риб, вилов яких здійснюється в межах загального природокористування, визначеного ст. 45 Водного кодексу України та ст.. 26 Закону України «Про рибне господарство..» у рибогосподарських ставках відсутні, або є у невеликих кількостях. На підставі ст. 775 ЦК України орендареві належить право власності на плоди, продукцію, доходи, одержані ним у результаті користування річчю, переданою у найм. Дана позиція узгоджується із викладеною в ч. 1 ст. 25 Закону України «Про оренду землі», а саме: орендар земельної ділянки має право отримувати продукцію і доходи. Відповідно до ч. 1 ст. 321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні. Такі ж положення містять статті 3, 6 Закон України «Про аквакультуру», згідно якої діяльність з аквакультури не належить до спеціального використання водних біоресурсів і суб’єкти аквакультури мають право на власність об’єктів аквакультури та продукції аквакультури, а також отримання доходу від їх реалізації;об’єкти аквакультури, які розведені, утримуються та/або вирощуються суб’єктами аквакультури у межах наданих їм відповідно до закону у приватну власність, в користування рибогосподарських водних об’єктів (їх частин) або набуті іншим не забороненим законом шляхом, перебувають у їх приватній власності.
    Закон чітко визначає права громадян на загальне користування водними біоресурсами в ст.26 Закону України «Про рибне господарство …», в якій зазначено, що громадяни мають право використовувати безоплатно водні біоресурси в наукових, культурно-освітніх та виховних цілях для задоволення естетичних, оздоровчих, рекреаційних та інших потреб без вилучення їх з природного середовища, а також здійснювати любительське і спортивне рибальство у водних об'єктах загального користування в межах встановлених законодавством обсягів безоплатного вилову водних біоресурсів. Цим же законом визначені право власності на водні біоресурси та порядок припинення такого права , Більш того, ст..39 Закону України «Про рибне господарство …» гарантує захист прав суб’єктів рибного господарства законом.
    На яких підставах видання центральних органів виконавчої влади України «Урядовий кур’єр» розчерком пера безвідповідально позбавляє орендарів права власності на результати своєї праці, на вирощену підприємцем рибу!
    Просимо терміново втрутитись в ситуацію та аргументовано зобов’язати до написання роз’яснення та тему права власності на об’єкти аквакультури. І якщо фахівці Держрибагенства України не будуть виступати на боці ЗАКОНУ, громадськість рибної галузі буде вимушена звертатись до Президента та Уряду про захист своїх законних інтересів.


    З повагою
    Голова Асоціації рибоводів «СОЮЗ» Іван Агарков
     
    Последнее редактирование: 14.06.17
  4. kolbasnik

    kolbasnik

    Регистрация:
    25.02.10
    Сообщения:
    396
    Женя, сделай, плиз, нормалньный шрифт. Читать невозможно. (чтобы был НЕ жирный, НЕ курсив).
     
  5. zerr

    zerr

    Регистрация:
    07.07.15
    Сообщения:
    1.942
    кароче все у нас куплено и только силой видимо можно добиться правды вот что ответили рыб мусора с киева

    Добрый День! проконсультируйте пожалуйста по такому вопросу есть у нас в Харьковской обл Рогозянское водохранилище его как бы отдали в аренду некой организации которая ставит на нем сети и вылавливает зарыбленную ими рыбу и аборигенного леща, вопрос в том что имеют ли они право взымать плату с рыбаков которые ловят на одну удочку (фидер) с одним крючком аборигенную рыбу подлещиков, плотву, густеру. Фото документов прилагаю во вложении письма. Спасибо!


    На замовлення ТОВ Українська Екологічна Інвестиційна Компанія «Укрекоінвест» науковою установою (Харківська державна зооветеринарна академія) на Рогозянське водосховище Золочівського району Харківської області було розроблено Режим рибогосподарської експлуатації, який затвердженого Державним агентством рибного господарства України 12.12.2011 року зі змінами та доповненнями, розробленими Державним підприємством Український Державний Інститут по проектуванню підприємств рибного господарства і промисловості «Укррибпроект».


    Режим - це встановлена на відповідний термін сукупність вимог, умов та заходів щодо обсягів робіт з відтворення водних живих ресурсів за їх віковими та видовими характеристиками, строків лову, типів і кількості знарядь та засобів лову, обсягів вилучення, регламентації любительського і спортивного рибальства, ощадливого використання туводних видів, виконання якого забезпечує раціональне використання водних живих ресурсів рибогосподарського водного об’єкта або його ділянки. Регламентація любительського і спортивного рибальства на водоймах, де діє Режим рибогосподарської експлуатації встановлюється самим користувачем і не повинна суперечить вимогам чинного законодавства. Регламентація - це сукупність правил, що регулюють певну сферу діяльності, в даному випадку порядок проведення любительського рибальства.


    Тобто, порядок ведення любительського і спортивного рибальства на Рогозянському водосховищі здійснюється відповідно до Регламентації та встановлюється виключно самим підприємством (ТОВ Українська Екологічна Інвестиційна Компанія «Укрекоінвест»).


    Згідно з Регламентацією безоплатний лов аборигенних видів, на умовах загального використання водних біоресурсів з берега (в літній період), та з льоду (в період льодоставу), можуть здійснювати (при наявності відповідного посвідчення), на ділянках виділених для даних категорій осіб: інваліди 1 та 2 груп, учасники війн та збройних конфліктів, учасники ліквідації аварії на ЧАЕС 1 та 2 категорії, а також діти до 16 років та мешканцям близько розташованих до водосховища населених пунктів (за наявності реєстрації в паспорті громадянина України).


    Відповідно до інформації про землі водного фонду по Золочівському району Харківської області станом на 01.01.2015 рік, ТОВ Українська Екологічна Інвестиційна Компанія «Укрекоінвест» уклало договір оренди земель водного фонду для рибогосподарських потреб 12.11.2004 року строком на 49 років.
     
    nemo, Jaxon81, Aleksandr и 2 другим нравится это.
  6. fox

    fox

    Регистрация:
    05.01.14
    Сообщения:
    3.921
    что и требовалось доказать...
    вот только прикол весь в том что,что вы думали вам ответят люди которые в схеме и выгоде с данного,назовем его к примеру предприятия?)
    правильно,ответ очевиден,что даже если это сделано не законно,или не законно на половину,не важно,законность только тогда законность,когда она выполнена на 100%,так вот,ответят они в любом случае что то типа того что они вам и ответили!
    вот вам и реалии,а тут люди про лодки типа инспекторские ставящие сети на печах говорят,а другие считают что пописав тут что нибудь,решится что то!
    други давайте очерики розовые снимать все таки ...
    а вы коллега молодец! вам однозначно респект за то что вы делаете,от таких действий дела будет больше и возможно быстрее!
     
    nemo, Airfly, Kirk Hammet и 4 другим нравится это.
  7. VaD1M

    VaD1M

    Регистрация:
    19.12.10
    Сообщения:
    3.602
    На Печенежском водохранилище осталось всего две зимовальные ямы
    http://darg.gov.ua/files/7/10_27_kharkiv.pdf
    теперь есть где разгуляться.
     
    Серж и DieSSel73 нравится это.
  8. DieSSel73

    DieSSel73

    Регистрация:
    19.01.15
    Сообщения:
    3.431
    Вот это жесть.. Всё правильно.. Законы пишем под себя.. А с другой стороны... Зимовать то скоро будет некому..:(
     
    nemo и Виктор Андриенко нравится это.
  9. alex karas

    alex karas

    Регистрация:
    28.06.13
    Сообщения:
    1.110
    растолкуйте, как понять акватория Печенежского моста в районе С. Салтов, это сколько от моста и в каких пределах, а то с координатами не дружу:ah:
     
  10. ramzes 3

    ramzes 3

    Регистрация:
    14.01.13
    Сообщения:
    7.760
  11. Sizon

    Sizon

    Регистрация:
    18.01.11
    Сообщения:
    4.571
    необоснованное исключение зимовальных ям из перечня охраняемых зон я, разумеется, не приветствую. Но я совершенно согласен с тем, что предыдущий их перечень был заведомо избыточным: фактически, "зимовальной ямой" было обьявлено все русло, включая его прямые участки со средней глубиной и прирусловые плато. И это тоже никуда не годится. Нужен обоснованный перечень таких запретных зон, действительно ограниченный зимовальными ямами, где ложится спать сом и сазан. И, конечно, контроль по всем направлениям: и за переловом любителей, и за браконьерством промысловиков. Иначе все эти запреты и ограничения - фуфло, имитация.
     
    Валерон, nemo, Alex1978 и 4 другим нравится это.